Praktické info

Stravování

Na místě bude možné zakoupit zdravé občerstvení, teplé jídlo a nápoje. Chceme snížit produkci odpadu,  prosíme, přivezte si vlastní nádobí (příbor, talíř, misku, skleničku atd.), abychom minimalizovali dopad na životní prostředí.
V případě, že nebudete chtít nic kupovat, dovezte  si vlastní zásoby. Obchodů je v okolí opravdu poskrovnu.

Pozor: Možnost zakoupit si občerstvení/jídlo bude možné až od pátku. Pokud přijedete dříve nezapomeňte si vzít vlastní jídlo.

Alkohol

Naším záměrem je se spolu s Vámi napojit na vyšší vibrační úroveň, i proto se na festivalu nebude prodávat žádný alkohol. V případě, že budete chtít konzumovat svůj alkohol, prosíme, učiňte tak mimo prostory festivalu a v rozumné míře. Oceníme, když i jiné psychoaktivní látky necháte doma.

Voda

Na místě bude tank s pitnou vodou + na místě je pitný pramen.

Ubytování

Vlastní stan

Ubytování ve vlastním stanu na louce nebo v lese je zadarmo.

Karavany/Campery

Místo pro parkování vozidel a karavanů bude u lesa. Je dobré parkovat podél plotu blízko výjezdu – v případě deště a bahna bude jednodušší někoho vytáhnout a nezničíme tolik louku.

Chatky

Malé dřevěné chatky jsou k dispozici za 400 Kč/osoba na celou dobu, tj. od čtvrtka do pondělí. Chatky jsou jednoduše zařízené, vezměte si s sebou spacák a polštář (viz fotky z místa výše). Pozn. Ubytování v chatkách se platí předem — viz Vstupenky.

Sociální zařízení

Na místě jsou toalety a sprchy s teplou vodou. Prosím omezte chození na WC do lesa.

Parkování

Místo pro parkování vozidel a karavanů bude u lesa. Prosím neparkujte zde žádná vozidla, kterým unikají jakékoliv kapaliny, celý prostor patří k ekologické farmě.

Co si vzít s sebou

Přivezte si jógamatky a přikrývky – budou se hodit na aktivity i relaxaci.

Nezapomeňte na teplé oblečení – po celou dobu bude hořet oheň, nicméně přichází podzim, tak se raději připravte na cokoliv.

Přivezte si hudební nástroje – budou se hodit k ohni.

Jazyk a překlad

Jedná se o vícejazyčnou událost. Pokud budete potřebovat překlad, upozorněte nás až dorazíte nebo na začátku semináře / přednášky. Najdeme někoho ve skupině, kdo vám bude asistovat, protože chceme, abyste si toho odnesli co nejvíce. 

Fotografování

Naši akci bychom rádi dokumentovali. Pokud si nepřejete, aby byla pořízena vaše fotografie, můžete nás o tom informovat a můžete to říci i přímo fotografovi, kterého vidíte.

Také, pokud máte v úmyslu fotografovat, udělejte to s úctou a zeptejte se lidí předem.

Co jsi představit pod “šamanskou cestou” za doprovodu bubnů?

Šamanská cesta je v zásadě způsob komunikace s vaším vyšším/duchovním já, je to forma získávání informací. Vaše vyšší já je v neustálé komunikaci se všemi aspekty vašeho prostředí, viděno i neviděno. K nalezení odpovědí na vaše otázky stačí cesta dovnitř.

Pro vstup do transu a podporu vaší cesty je třeba bubnu, případně nahrávky šamanského bubnování. Šamanské bubnování je bubnování za účelem šamanského putování. Jedná se o rychlost úderů přibližně tři až čtyři za sekundu. Můžete také chrastit, broukat nebo zpívat, abyste dosáhli stavu transu. Neexistuje žádný správný nebo nesprávný způsob cesty.

Předtím než podstoupíte šamanskou cestu, je lepší se najíst jen střídmě, případně vůbec. Můžete se vydat na cestu i s plným žaludkem, nicméně lehké jídlo většinou vede k intenzivnějšímu prožitku. Obecně je nejlepší se zdržet alkoholu a jiných látek po dobu 24 hodin před i po šamanské cestě. V závislosti na jednotlivci mohou určité látky či léky úplně negovat samotné cestování.

Co je to kakaová ceremonie? 

Kakao je známé jako velký otvírač srdcí.  Jedná se o ideální způsob, jak nás vzájemně propojit. Vynecháme-li všechny úžasné zdravotní účinky, samotný nápoj je vyroben ze stoprocentně čistého kakaa, určeného na ceremonie,  eticky získaného z amazonského pralesa. Ceremonie začne naplněním vašeho šálku a nabídnutím sladidel těm, kteří nemají rádi hořkou chuť, poté každý vloží do šálku svůj záměr, a nakonec vypijeme kakao a budeme tančit a zpívat. Hudba pojede až do půlnoci pro ty, kteří budou plni energie.

Vstupenku na kakaovou ceremonii můžete zakoupit zde
Ceremonie je zdarma, kakao je pouze možností. 

Co znamená rituál s rapé?

Součástí naší práce je i vzdělávání okolí o užívání medicíny „rapé“. Naším záměrem je otevřít kruh sdílení této medicíny s lidmi, jež již zkušenosti mají, avšak i s těmi, kteří se ještě s touto formou šňupacího tabáku od indiánů, nesetkali. Budeme sdílet poznatky z práce s touto rostlinou, mluvit o způsobech aplikace a samozřejmě „foukat“ to nejlepší, co máme. Budeme zpívat a na kytaru hrát „medicínské“ písně, abychom oslavili ducha a sílu rapé, stejně tak i lesa.


Nakonec to nejvíce důležité – prosíme, přijeďte s otevřeným srdcem i otevřenou myslí